Jakie zalety wynikają z biegania na bieżni?

Już od dawna wiadomo, że bieganie ma wiele zalet dla naszego zdrowia. Gdy nie mamy możliwości biegania na zewnątrz, można postawić na bieżnię. To niezbędne element wyposażenie każdej siłowni. Od tej pory deszcz, mróz i śnieg nie wpływają negatywnie na nasz trening. Z pomocą przychodzi bieżnia domowa lub bieżnia na siłowni. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie? Jakie zalety powinniśmy docenić? O czym trzeba pamiętać?

Zalety bieżni – to warto wiedzieć

Jakie zalety ma bieganie na bieżni? Najważniejsze z nich to:

  • poprawia odporności i wydolności organizmu,
  • zredukowanie cellulitu,
  • dotlenienie mózgu,
  • modelowanie sylwetki,
  • lepszy sen,
  • poprawa działania układu krążenia, koncentracji,
  • zniwelowanie stresu itp.

Wszystko to sprawia, że chętnie wybieramy bieżnię w chłodniejsze dni. Pogoda w naszym kraju często nie jest taka, jaką sobie wymarzyliśmy.

Jak należy biegać na bieżni?

Nie możemy pomijać odpowiednie techniki biegania. Przed biegiem konieczne jest wykonanie rozgrzewki. Warto przez kilka minut pospacerować i rozgrzać mięśnie. W trakcie biegu nie powinniśmy trzymać uchwytów, gdyż to wpływa na pochylenie sylwetki i napięcie mięśni. Uchwyty służą jedynie do wsparcia w czasie zmiany prędkości, jak i do pomocy przy wchodzeniu na urządzenie.

Co jeszcze jest ważne w bieganiu na bieżni?

Biegacze powinni korzystać ze środka pasa biegowego. Wtedy unikniemy ograniczenia zakresu ruchu i skracania długości kroków. W efekcie zadbamy o lepszą amortyzację i brak napięcia w ramionach, szyi i plecach.

Taki wysiłek wymaga uzupełniania płynów. Picie wody jest niezbędne podczas biegania na bieżni. Efektywne ćwiczenia dają sporo satysfakcji.

One thought on “Jakie zalety wynikają z biegania na bieżni?

Dodaj komentarz