Prozdrowotne właściwości orzechów włoskich

Dlaczego warto jeść orzechy i dlaczego warto wybierać właśnie te włoskie? Powód jest prosty – bo są to jedne z najzdrowszych produktów spożywczych na świecie! Naprawdę w tym twierdzeniu nie ma wcale żadnego fałszu czy chociażby lekkiego przekłamania. Orzechy włoskie mają w sobie tę moc i tylko czekają na przekazanie jej swoim zjadaczom.

Orzechy włoskie w codziennej diecie

Dodanie przynajmniej kilku orzechów włoskich do dziennego jadłospisu to prosty sposób na uregulowanie ciśnienia krwi. Zawarte w tych produktach magnez, fosfor, potas oraz witamina B6 i witamina K będą dbać o obniżenie ciśnienia, a L-arginina wspomoże dodatkowo przepływ krwi poprzez kontrolowane rozszerzenie naczyń krwionośnych i usprawnienie transportu tlenu i składników odżywczych (które występują w krwi) do komórek. Jak czytamy na blogu prodieta.pl, od dawna mówi się też o pozytywnym wpływie spożycia orzechów na działanie mózgu. Efekt ten zawdzięcza się kwasowi linolenowemu, który jest fantastyczną pożywką dla komórek układu nerwowego, wspierającą i stymulującą pracę całego tego układu.

O czym warto pamiętać?

Nie wolno jednak zapominać o tym, że mimo iż super zdrowe, orzechy są jednak kalorycznymi przegryzkami, dlatego nie można ich jeść bez opamiętania, w niewiadomo jakich ilościach, zwłaszcza jeśli w ogóle nie liczy się kalorii i nie ma się też świadomości, jak te kalorie z orzechów mogą przełożyć się na zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Orzechy na diecie redukcyjnej mogą się pojawić jedynie w odpowiednich (ograniczonych) ilościach. Dawka wynosząca siedem orzechów włoskich na dobę będzie w zupełności wystarczająca. Śmiało można ją potraktować jak małą przekąskę w ciągu dnia czy też dodatkowy deser po obiedzie, zjedzony z jakimś owocem albo nawet paskiem gorzkiej czekolady.

Orzechy na diecie robią wiele dobrego, więc jak najbardziej warto je regularnie zajadać. Jeżeli natomiast ktoś obawia się, że pod ich wpływem zacznie tyć, powinien on po prostu wliczać je sobie w dzienny jadłospis, by upewnić się, że nie przekracza odpowiedniej dla niego wartości kalorii w ciągu dnia (każda nadwyżka to niestety duże prawdopodobieństwo dodatkowych kilogramów na wadze w przyszłości).